Asics to w Polsce kultowa marka biegowa. Jaki jest Wasz ulubiony model Asicsa? Na stestuje.pl pojawiły się wcześniej dogłębnie przeanalizowane Asics GT-1000 . Tym razem chciałbym zaprezentować model Nimbus 15 jest to już piętnasta generacja Nimbusa, a na rynku dostępny jest także model 16. Jakie macie opinie na temat Nimbusa 15? Jak Wam się w nim biega? Postaram się pod zdjęciami opisać zalety oraz technologię tego modelu.

SONY DSC

Asics Nimbus 15 to naprawdę duża dawka amortyzacji. Ciężko znaleźć odpowiedniki w konkurencji choć będą to Nike Vomero, NB 1080v4, Adidas Energy Boost czy też Puma Faas 1000.

SONY DSC

SONY DSC

Pierwsze co widzimy to ilość żelu zastosowanego w podeszwie. Jest on wszędzie od pięty po przez śródstopie. Przy mojej wadze 65kg czuję, że trochę topię się w bucie. Nie jestem w 100% w stanie ugnieść włożony tam żel.

SONY DSC

Zbliżenie na ilość żelu na pięcie. FluidRide – innowacja w technologii podeszwy środkowej Asics, zapewnia najlepszą charakterystykę odbicia oraz amortyzację przy zachowaniu lekkości.

SONY DSC

FluidFit – zastosowanie specjalnego rodzaju materiałów, które mają lepiej przylegać do stopy dzięki czemu uzyskujemy jeszcze lepszy komfort. Jak dla mnie but bardzo dobrze trzyma stopę.

SONY DSC

SONY DSC

Impact Guidance System (I.G.S.) – angażuje powiązane ze sobą elementy by wspierać naturalny ruch stopy od pięty do palców. Brzmi naprawdę ciekawie ale co nam to daje? Potrafi mi ktoś to wyjaśnić :)?

SONY DSC

Nie martwcie się, żel nie wypada z podeszwy 🙂 jak najbardziej trzyma się na swoim miejscu.

SONY DSC

Zabudowany tył sprawia, że stopa nie lata nam na boki. Pięta jest bardzo dobrze trzymana przez co nie ma szans na żadne obtarcia.

SONY DSC

Full Lenght Guidance Line – system pionowych rowków przecinających podeszwę wzdłuż linii progresji dla spotęgowania efektywności przetaczania stopy w całym cyklu biegu. Czy rzeczywiście lepiej dzięki temu nam się biega? Podejrzewam, że trochę na pewno. Odpowiednio dostosowana podeszwa poprawia przetaczanie stopy.

SONY DSC

Dość wysoka waga powyżej 300g sprawia, że but najlepiej sprawdza się podczas długich wybiegań, a nie szybki interwałów.

SONY DSC

Guma AHAR+ o mniejszej ścieralności, dzięki której dłużej pobiegamy w zakupionym modelu. Podeszwa mniej się ściera i lepiej trzyma mokrej nawierzchni.

SONY DSC

Zastosowanie AHAR+ na całej powierzchni buta sprawia, że podeszwa jest jeszcze bardziej trwała.

SONY DSC

Elementy odblaskowe 3M zwiększają bezpieczeństwo podczas wieczornych treningów.

SONY DSC

Rearfoot and Forefoot GEL Cushioning Systems – pochłania wstrząsy podczas uderzenia i fazy odbicia i pozwala na ruch stopy w wielu płaszczyznach. Ilość zastosowanego żelu naprawdę bardzo dobrze amortyzuje. Osobiście nigdy na nogach nie miałem większej amortyzacji.

SONY DSC

System PHF dopasowuje się do naszej stopy dzięki czemu jesteśmy „scaleni” z Nimbusem 15. W tym modelu nie ma szans na obtarcia. Dodatkowo jest on tak wygodny, że wydaje nam się jak byśmy byli w jakimś mega miękkim poduszkowcu.

SONY DSC

Linia Guidance Line doskonale widoczna na całej podeszwie buta.

SONY DSC

Comfordry to trójwarstwowa wkładka podeszwy, gwarantująca lepsze dopasowanie do stopy, szybszą regenerację podeszwy, optymalną cyrkulację powietrza i działającą antybakteryjnie.

SONY DSC

Gender Specific Cushioning – pianka Solyte o podwójnej gęstości na całej długości podeszwy środkowej charakteryzuje się dopasowaną do płci gęstością górnej warstwy pianki dla zwiększonej amortyzacji i komfortu. Tak to opisuje Asics. Nie sposób się z tym nie zgodzić ze względu na to, że w Nimbusach 15 płyniemy po asfalcie i betonie.

SONY DSC

Kto z Was zabiegał Nimbusa 15? Jakie są Wasze opinie? Bardzo bym prosił aby każdy kto może i biegał w tym bucie napisał 2 -3 słowa na ten temat. Będę bardzo wdzięczny!

Moim zdaniem jest to but dla osób, które potrzebują naprawdę dużej amortyzacji. Ilość systemów, żelu jest naprawdę imponująca. Dodatkowo cena prezentowanego modelu nie jest teraz zabójcza choć kierując się katalogiem 629zł powala. Czy warto? Jeśli macie problemy z kontuzjami, kręgosłupem myślę że tak. Jeśli jednak ważycie 60-80kg warto wybrać coś innego.

Polecam także przeczytać:

Kamera GoClever

Nike Lunarglide 5

Słuchawki biegowe Jabra

Adidas Glide Boost 6

Test NB 1080v4