Planujesz start w BMW Berlin Maratonie? Zacznij się przygotowywać na zapisy. Od 18 października do 8 listopada każdy z was będzie mógł się zgłosić na losowanie jakie jest podczas tego maratonu. Dlaczego was zachęcam? Ponieważ ten maraton jest magiczny, a atmosfera panująca na starcie niesamowita. Zachęcam was do startu bo sam zrobiłem tam życiówkę 2:34:05, ale pewnie jak bym nie pobiegł tam dobrego czasu to byłbym na ten bieg obrażony. Tak jednak nie jest i jeśli nie chcecie jechać gdzieś bardzo daleko za granicę to warto wybrać się właśnie do stolicy Niemiec.

Pierwszy raz od dawna Berliński Maraton odbędzie się wcześniej niż zawsze. Start zapowiedziany jest na 16.09.2018. Trochę szkoda, że bieg jest 2 tygodnie wcześniej niż zwykle, bo może być tak że trafi się akurat upał. W tym roku biegacze mieli szczęście i w połowie września zostali oszczędzeni przez pogodę, jak będzie za rok… ciężko powiedzieć. Mi osobiście pasowałbym bardziej ostatni weekend września, ale ktoś z organizatorów na pewno przemyślał tą decyzję.

Jak się zapisać

Jest kilka możliwości. Na pewno musicie wejść na stronę Berlin Marathon i wypełnić wszystko o to o co was proszę. Jeśli biegacie naprawdę szybko możecie skorzystać z pierwszeństwa przy zapisach. Jeśli jesteś w wieku 18 – 44 lata i biegasz poniżej 2:45 nie musisz czekać na losowanie, tylko od razu możesz pakować buty do Berlina. W innych kategoriach wiekowych wygląda to tak:

  • panie 18 – 44 lata – czas poniżej 3 godzin
  • panowie 45 – 59 lat – czas poniżej 2:55h
  • panie 45 – 59 lat  – czas poniżej 3:20h
  • panowie 60+ – czas poniżej 3:25h
  • panie 60+ – czas poniżej 4:10h

Takie czasówki dają wam pierwszeństwo i gdy wszyscy obgryzają paznokcie czy się dostali ty odbierasz dumnie maila z gratulacjami, że jedziesz biegać w niemieckiej stolicy. Wydajesz tylko 108 euro i już możesz spokojnie trenować :).

Możecie także spróbować pomóc innym i zebrać odpowiednie fundusze na cele charytatywne. Jeśli macie duże zasięgi w internecie myślę, że może wam się to udać bez problemu. Dodatkowo możecie stworzyć swoje drużyny, które też wam pozwolą się zapisać na bieg. Oprócz przebycia na własnych nogach trasę maratonu możecie pokonać na wózkach lub na rolkach lub łyżworolkach.

Kiedy będziecie wiedzieć czy starujecie w Berlinie? Jeśli będziecie mieli szczęście to organizatorzy powinni wysłać do was maila między 30 listopada a 4 grudnia. Na pewno w tym momencie będziecie obgryzać paznokcie bo to przecież ekscytujący moment.

Dlaczego warto wybrać Berlin?

Moim zdaniem jest tam idealna trasa, niesamowita atmosfera, perfekcyjna organizacja, porządek. Dodatkowo takie ilości osób sprawią, że nie będziecie czuć się samotnie na trasie. Jeden mój zawodnik śmiał się ze mnie, że pisałem że biegłem w tłumie… a co dopiero z osobami które startują na 3:30 albo 4 godziny? Trzeba na pewno się mocno przepychać żeby wyprzedzać kolejnych zawodników. Nie mniej jednak ma to swój urok.

Nie czekaj tylko zapisz się na Maraton w Berlinie już dzisiaj. Jeśli chcesz dobiec z uśmiechem na twarzy i poprawić życiówkę napisz na biegacz.piotr@gmial.com dołącz do #ŚlęzakTeam! Będziesz trenować świadomie, bez kontuzji i z indywidualnym planem treningowym. Na pewno nie zabraknie ci motywacji do pracy i do regularnych treningów.