biegacze

Biegacz to dość specyficzna grupa ludzi. Kiedy słyszą pytania, które wymienię poniżej, zalew ich krew. Ale tylko odpowiednia edukacja rodziny, przyjaciół i bliskich sprawi, że później ktoś nie popełni drugi raz tego samego błędu. Postaram się zebrać wszystkie ulubione pytania biegaczy w jednym artykule. Nie jednokrotnie sam spotykałem się z podobnymi zapytaniami szczególnie wtedy kiedy zaczynałem biegać czyli jakieś 12 lat temu. Wtedy jednak bieganie dla większości ludzi to była jakaś abstrakcja, a latanie w zimie w obcisłych rajtkach to było niezłe wyzwanie.

Wygrałeś ten bieg?

Spotykacie się na obiedzie rodzinym, opowiadasz jak było na biegu, co widziałeś itp… i nagle któryś z wujków pyta czy wygrałeś bieg… Co wtedy się dzieje? Konsternacja i weź tutaj wytłumacz, że 1145 miejsce sprawiło Ci radość, pokonałeś siebie i zrobiłeś to dla swojej przyjemności.

Jak długi jest ten maraton?

To już chyba sakramentalne pytanie, które najbardziej drażni biegaczy :D! Biegniesz maraton i dostajesz pytanie na ile jest ten maraton?! To już taki klasyk, ale warto powiedzieć i wytłumaczyć na jakim dystansie się biegło i wyedukować, żeby następnym razem nikt już nie powtórzył tego samego błędu i nie zapytał o to samo.

Czy bieganie Cię nie nudzi?

Sam często dostaję to pytanie. Czy bieganie mnie nudzi? Co robisz podczas 450-550 kilometrów przebieganych w ciągu miesiąca? Nigdy bieganie mnie nie nudziło i mam nadzieję że nigdy mnie nie znudzi. Zawsze mogę pobiec sobie w nowe miejsce, zwiedzić coś, zastanowić się nad ciężkimi tematami, pomodlić się, porozmyślać. To taki czas dla mnie w którym prawie nikt mi nie przeszkadza i mam chwilę tylko i wyłącznie dla siebie.

Nie za dużo wydajesz na buty? Po co Ci kolejna para butów?

Tylko biegacze rozumieją to jak można wydać 500-600zł, a nawet 1000zł na buty? Buty są jak opony z dobrym bieżnikiem. Słaba jakość bieżnika i zużyte buty to dodatkowe przeciążenia, które prędzej czy później skończą się kontuzją. Oczywiście nie dotyczy to wszystkim, a sam nakłaniam do szukania okazji bo w cenie 600zł można mieć całkiem przyzwoite 2 pary butów do biegania wyrwanych na promocji.

Idziesz biegać gdy pada deszcz albo jest mróz?

A czy Ty chodzisz do pracy jak pada deszcz albo na dworze jest zimno? Tak samo jest z bieganiem! Pogoda nie ma znaczenia, liczy się dobrze dobrany strój i dobre nastawienie. Dzięki temu bez problemu uda się zrealizować każdy trening nawet w najgorszych warunkach atmosferycznych.

Wyglądasz na chorego, jesteś strasznie chudy?!

Bo jak trenuję i biegam to spalam wszystko. Nie nie jestem chory i czuję się fantastycznie. W zasadzie to mam jeszcze do zrzucenia ze 2 kilogramy aby mieć swoją wagę startową. Tego nie zrozumieją normalni ludzie tylko biegacze… 🙂

Też bym pobiegał ale nie ma czasu…

To uwielbiam 🙂 często słyszę takie o to uwagi, że ktoś by pobiegał ale nie ma czasu, po czym widzę na Instagramie albo w innych SM jak chwali się piwkiem na kanapie lub graniem na PlayStation przed telewizorem. No i to jest właśnie ten czas który mógłbyś wykorzystać właśnie na trening. Godzina to tylko 4% w ciągu dnia. Wystarczy że 3 razy w tygodniu po 30-50 minut trochę się poruszać a już mienisz nastawienie do życia.

Podsumowanie

Jestem ciekaw jakie Wy usłyszeliście najgłupsze pytania biegowe i które Was denerwują najbardziej? Czekam na Wasze komentarze.

Nie wiesz jak ułożyć trening biegowy dla siebie?


Dla moich zawodników oprócz treningów biegowych dodaję do harmonogramu ćwiczenia siłowe, które wspomagają ogólny rozwój i pomagają uzyskać lepsze wyniki biegowe. U mnie także zyskasz zniżki na odżywki, zegarki i inne produkty!

Może taki plan treningowy przydałby się również Tobie? Wyślij bezpłatne zapytanie – porozmawiamy co mogę dla Ciebie zrobić.

Sprawdź ofertę trenera online