Chciałbym Wam przedstawić największe plusy biegania oraz tego, że trenujemy. Jeśli macie jakieś swoje sugestie piszcie w komentarza na Facebooku.

1.Pokonywanie stresu – zacznij biegać i wyrzuć swoje złe emocje oraz to co Cie męczy. Podczas treningu zastanowić się nad pewnymi sprawami, ze spokojną głową przeanalizować sytuację i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Dodatkowo rozładujesz emocje, które siedzą w Twoim organizmie, będziesz się martwić mnie, a może w trakcie treningu wpadnie Ci coś ciekawego do głowy.

2.Lepsze krążenie – krew w organizmie zacznie szybciej krążyć, tkanki, mięśnie, serce, nerki i inne narządy będą lepiej ukrwione oraz dotlenione. Spowoduje to lepsze samopoczucie a dodatkowo lepszą pracę całego organizmu, który musi się zmagać z codzienną rzeczywistością i szybkim życiem jakie prowadzimy.

3.Lepsze samopoczucie – ruch oraz bieg poprawi Twoje samopoczucie, początkowe zmęczenie spowoduje, że po skończonym wysiłku wydzielone hormony szczęścia dadzą Ci kopa do działania, problemy staną się łatwiejsze a rozmowy biznesowe pójdą gładko i po Twojej myśli.

4.Mnóstwo energii – wysiłek da Ci pozytywną energię oraz uśmiech na Twojej twarzy, przełamiesz bariery, osiągniesz cel i doładujesz swoje akumulatory wszystko da to pozwoli Ci na „złapanie” energii. Dotyczy to oczywiście osób, które trenują amatorsko, a nie zawodowo. Pamiętaj wysiłke na poziomie zawodowym to już praca.

5.Chwila dla siebie – możesz uciec od codzienności, od zgiełku miasta, rozmów. Pobiegnij do lasu, rozkoszuj się ciszą oraz spokojem, podczas treningu zatrzymaj się na chwilę pod drzewem, przeanalizuj ważne sprawy (może akurat przyjdzie Ci jakieś dobre rozwiązanie).

6.Dobra sylwetka – codzienne lub regularne ćwiczenia darzą Ci gwarancje odpowiedniej dla Ciebie sylwetki. Twoje ciało wróci do formy a Ty znowu zgubisz zbędne kilogramy, poczujesz się lżej, będziesz mógł przenosić góry a dodatkowo będziesz dobrze wyglądać a Twój organizm nie będzie narażony na ryzyko chorób cywilizacyjnych.

7.Lepsza wydolność organizmu – zdarza Ci nie na pewno podbiec do tramwaju czy do zmieniających się świateł?! Po tym pewnie masz zadyszkę i dyszysz przez najbliższe minuty, gdy zaczniesz biegać już Ci to nie grozi. Do tramwaju dobiegniesz bez zadyszki a na 10 piętro swojego biura lub bloku wejdziesz bez potrzeby windy. Codzienne czynności będzie Ci łatwiej wykonywać, dodatkowo gdy Twój maluch biega jak szalony, nadążysz za nim bez problemu.

8.Lepsza ochrona organizmu przed bakteriami – dzięki leukocytozie, o której już wspominałem Twój organizm będzie produkował więcej naturalnych przeciwciał. Gdy wszyscy wokół będą kichać i kaszleć Ty będziesz cieszyć się zdrowiem oraz dobrym samopoczucie. Może warto zabrać kogoś na trening i pokazać mu te dobre strony biegania?

Nie wiesz jak ułożyć trening biegowy dla siebie?


Dla moich zawodników oprócz treningów biegowych dodaję do harmonogramu ćwiczenia siłowe, które wspomagają ogólny rozwój i pomagają uzyskać lepsze wyniki biegowe.

Może taki plan treningowy przydałby się również Tobie? Wyślij bezpłatne zapytanie – porozmawiamy co mogę dla Ciebie zrobić.

Sprawdź ofertę trenera online

9.Spędzenie czasu ze znajomymi – jadąc na zawody postaraj zorganizować sobie swoją stałą grupę. Spędzicie razem czas, porozmawiacie na temat treningu, wymienicie się swoimi spostrzeżeniami oraz uwagami. Każdy może mieć inne zdanie na temat biegania dla tego warto robić takie wspólne wypady z przyjaciółmi.

10.Zobaczysz ciekawe miejsca – jadąc na zawody na drugi koniec Polski można zobaczyć wiele ciekawych miejsc, zwiedzisz miasta, zobaczysz ciekawe budowle oraz miejsca. Warto abyś przed wyjazdem zrobił sobie jakiś spis miejsc, które chciałbyś zobaczyć. Wtedy porobisz zdjęcia oraz zwiedzisz na co masz ochotę a przy okazji pobiegniesz w biegu na, który się wybrałeś.

11.Poznasz nowych ludzi – gdy pojedziesz wcześniej na zawody możesz skorzystać ze wspólnego noclegu z innymi zawodnikami np: w halach szkolnych. Panuje tam specyficzny klimat. Dowiesz się na pewno wielu ciekawych rzeczy oraz może usłyszysz jakieś legendy na temat biegaczy, którzy już biegają 10 albo 20 lat. Jest to niewątpliwie dobra okazja do zawarcia nowych znajomości. Na pewno uda Ci się poznać takich ludzi, z którymi będziesz regularnie spotykał się na biegach i spędzał z nimi czas w wolnej chwili. Biegacze to zawsze uśmiechnięci i mili ludzie.

12.Nabierzesz pewności siebie – bieganie wyzwoli w Tobie takie coś, że podczas rozmów, kontaktów z ludźmi będziesz bardziej pewny siebie. Poza tym biegacze są przyjaźni oraz chętni do zawierania nowych znajomości, swoboda kontaktu dodatkowo pozwoli czuć się pewniej oraz lepiej kontaktować się z innymi.

13.Lepiej poczujesz się w swoim ciele – dobra sylwetka, kilka kilogramów mniej, dobre wyniki, wysokie miejsce podczas zawodów, fajne otoczenie to wszystko pozwoli Ci powiedzieć czuje się dobrze. Jestem zadowolony z tego co robię i z tego co osiągnąłem. Pozwoli Ci to utrzymać uśmiech na twarzy. Będziesz mógł powiedzieć „to jest to co chce robić przez całe życie”

14.Niezapomniane emocje podczas zawodów – jeśli jedziesz na zawody weź ze sobą swoją rodzinę, dziewczynę albo przyjaciół. Niech zrobią specjalny plakat na Twój bieg. Poczujesz się jak nowo narodzony kiedy usłyszysz po 5km albo 10km biegu okrzyki na swój temat „do boju” , „dasz radę”, takie hasła bardzo motywują i dają niezłego kopa. Później będziesz mógł podziękować swoim kibicom, że dzięki nim udało Ci się poprawić życiówkę o kilka sekund albo minut.

15. Osiągnięcie celu – gdy postawisz sobie cel np: chce schudnąć 10kg albo pobiegnę 40min na 10km to gdy osiągniesz ten cel poczujesz dodatkowy przypływ energii. Będziesz szczęśliwy oraz zadowolony z tego, że zrobiłeś to o czym tak bardzo marzyłeś. Ale pamiętaj nie spoczywaj na laurach i gdy osiągniesz swój cel wyznacz sobie nowy tak aby dalej motywować się do dalszej pracy

Myślę że spokojnie można by wymienić jeszcze co najmniej 10 albo 20 plusów związanych z bieganem. Jeśli masz jakieś pomysły pisz pod postem na Facebooku.