Chciałbym podzielić się ze wszystkimi swoimi odczuciami oraz tym co udało się zrobić podczas Charytatywnych Mistrzostw Świata ŚlęzakTeam. Na pomysł zorganizowania tego biegu wpadłem już w grudniu podczas podsumowania roku ŚlęzakTeam. Wiedziałem, że Las Osobowicki będzie idealnym miejsce na bieg, a później na wspólne obgadanie tematów biegowych przy ognisku. Miesiąc przed startem wymyśliłem razem z Kaludią, że nasze mistrzostwa będą miały charakter charytatywny i tak postanowilismy pomóc „Maciek Biega„. Maćka i Tatę Maćka, znam osobiście, zawsze ich podziwiam za wytrwałość, cierpliwość i dlatego właśnie zdecydowaliśmy się im pomóc.

Dzień przed biegiem pojechałem do Lasu, wyznaczyłem trasę, uzyskałem „atest” PZLA oraz złotą odznakę IAAF (oczywiście mówię to z przymróżeniem oka), zależało mi na tym aby na naszym biegu było równe 10 kilometrów. Aby tak się stało trzeba było na koniec zrobić 2 pełne kółka na stadionie i jeszcze 2/3 kólka aby wszystko się zgadzało.

W sobotę rano o 8 wyruszyłem znowu na trasę aby wywiesić czerwono-białe szarfy, które miały ułatwić biegaczom przebiegnięcie trasy. Trasę biegu oznaczyłem tak jak bym chciał aby była oznaczona jako biegacz. Jak się okazało po biegu nikt sie nie zgubił co tylko świadczy o profesjonalnym podejściu do sprawy. W czasie kiedy ja latałem z szarfami Klaudia, moja Mama i szwagier Szymon przygotowywali biuro zawodów. Tutaj muszę podziękować naszym partnerom bo bez nich było by nam ciężko zrobić tak bogaty pakiet startowy. W pakiecie były smakołyki od Sonko, woda Staropolanka, żele od DashRadę, przekąski od Primavika, bony zniżkowe od Cortland na AppleWatch, oraz kubki od BMW Team Długołęka. Dziękujemy za wspracie.

Punktualnie od 11:00 ruszyliśmy na trasę! Przebiegłem razem z zawodnikami pierwsze 100 metrów aby wiedzieli jak oznakowana jest trasa. Później wróciłem na punkt kontrolny gdzie na naszym punkcie rozdawaliśmy Staropolankę :)! Najszybciej pierwsze kółko pokonał Chris Wiciak, który od samego początku wystrzelił jak pocisk. Miał dużą przewagę i spokojnie wygrał nasze zawody. Rywalizacja o następne miejsca była naprawdę zacięta, miło było patrzeć jak inni rywalizują, a Ty możesz spokojnie posiedzieć i popatrzeć :).

Po przybiegnięciu do mety wszystkich zawodników rozpaliliśmy ognisko i przy rozmowach uzupełniliśmy siły grilowaną kiełbasą z chlebkiem. Po zregenerowaniu się trzeba było znowu wyruszyć na trasę tym razem aby zebrać znaczniki, które wyznaczały trasę. Dzięki Dawid za pomoc!

Charytatywne Mistrzostwa ŚlęzakTeam w liczbach

  • Ilość osób startująchych 23
  • Najlepszy czas mężczyzny 36:10
  • Najlepszy czas kobiety 42:36
  • Przekazana kwota dla Maćka: 1721.34zł
  • Wypite 50 litrów wody Staropolanka
  • Ilość osób które wzieły udzial w evencie – 62
  • Ilość zrobionych zdjęc przez Pawła Cibisa- 373
  • Zasięg wydarzenia na Facebooku – 17 tysięcy ludzi
  • Długość trasy 10km
  • Ilość zużytej taśmy do oznakowania trasy – 200 metrów

Obserwujcie #ŚlęzakTeam w 2019 odbędą się kolejne Charytatywne Mistrzostwa Świata ŚlęzakTeam!

Jeśli chcesz dołączyć do naszej pozytywnej grupy napisz na biegacz.piotr@gmail.com i dowiedź się wiecej. Zapraszam!

Zdjęcia z imprezy znajdziesz tutaj