Od kilku lat planuję pojechać do Torunia. Ile razy planuję to cały czas coś wypadało i nigdy tam nie dotarłem. Dodatkowo już kilkukrotnie chciałem wziąć udział w Półmaratonie Świętych Mikołajów. W końcu po 4 latach planów udało mi się zapisać i wezmę udział w tym biegu. Nie mogę się już doczekać tego barwnego tłumu Mikołajów, który przemierzy ulice Torunia. Na bieg wybieram się już w piątek i mam ambitny plan przy okazji zwiedzić trochę miasto i pojeść pierników toruńskich. Jedliście? Jakie polecacie, gdzie warto pójść na jakieś dobre ciacho i kawę?

Dlaczego warto pobiec Półmaraton Świętych Mikołajów?

Właśnie dlaczego? Patrząc i obserwując ten bieg jest on wyjątkowy. Kilkanaście edycji na pewno daje organizatorom pole do popisu i bieg jest dobrze zorganizowany. Z tego co kojarzę kiedyś ten bieg rozgrywany był poza miastem teraz z kolei trafił na główne ulice wielkiej toruńskiej metropolii, a to dodatkowo podnosi renomę biegu. W miarę płaska trasa sprawia, że można tam powalczyć o jakieś dobre wyniki. Wiadomo, że grudniowy czas nie sprzyja osiąganiu dobrych wyników, ale warto się sprawdzić i dobrze zaplanować swój trening tak, aby dobrze przepracować zimę i na wiosnę błyszczeć formą.

Toruń

Nigdy nie byłem w tym mieście, dlatego chętnie je zwiedzę. Macie jakieś swoje sprawdzone miejsca, które moglibyście mi polecić? Na pewno chciałbym zobaczyć pomnik Mikołaja Kopernika, krzywą wierzę Toruńską, Rynek i chyba najważniejsze obserwatorium astronomiczne. Taki jest plan, a co z tego wyjdzie, zobaczymy. Może coś mi zasugerujecie i wtedy łatwiej będzie coś zaplanować! Liczę na jakieś dobre restauracje i kawiarnie.

Dojazd

Na Półmaraton Świętych Mikołajów z Wrocławia mam bardzo dobrą drogę. Jadę S8 w kierunku Łodzi, a później wpadam na A1 i już do samego Torunia pędzę na miejsce. Mam nadzieję, że droga minie szybko. Między innymi, dlatego zdecydowałem się wziąć udział w tym biegu, bo tak naprawdę z każdego miejsca Polski w miarę szybko i sprawnie można dojechać na miejsce.

Atmosfera

Nie jedno dobre słowo słyszałem o tym biegu. Klimat, atmosfera, emocje, nagrody, pakiet startowy i przede wszystkim medal sprawiają, że Półmaraton Świętych Mikołajów jest jeszcze bardziej atrakcyjny i nie mogę się już doczekać 4 grudnia. To już tak naprawdę za 3 tygodnie, czasu coraz mniej i moja forma na razie pozostawia sporo do życzenia. Dopiero zaczynam jakiekolwiek przygotowania biegowe. Wiem jednak, że stać mnie na wynik w graniach 1:24 – 1:20. Ile pobiegnę jeszcze nie wiem, gdyż wszystko zależeć będzie od tego czy będę wstawał rano i będę dawał radę robić kilometry. Motywacji mi nie brakuje, dlatego liczę po cichu, że może pobiegnę, jednak szybciej choć na nic się nie nastawiam.

Podsumowanie

4 grudnia tuż tuż. Jeśli jeszcze nie wiesz czy jechać do Torunia, nie ma się co zastanawiać.  Stań razem ze mną, ramię w ramię na starcie półmaratonu. Nie wahaj się i zapisz się już dzisiaj. Do zobaczenia!