Dystans półmaratonu nie jest moim ulubionym, ale chce sprawdzić formę przed Maratonem w Berlinie. Dlatego zdecydowałem się na start w Półmaratonie Praskim w Warszawie. Dlaczego? Płaska trasa, późna godzina startu dzięki której będzie chłodniej, dobry termin to chyba najważniejsze kryteria jakimi się kierowałem. Dodatkowo z Wrocławia do Warszawy jest teraz dobry dojazd. Pobiegnę tam treningowo dlatego nawet jeśli chciałbym jechać rano to bez problemu można to jakoś zgrać. Trzy tygodnie przed maratonem będę mógł już sprawdzić swoje tempo startowe na Maraton Berliński, raczej nie będę tam szalał ani żyłował wyniku także wszyscy którzy chcą pobiec na 1:17 – 1:16 mogą się zabrać razem ze mną. Myślę że dopiero ostatnie 5 kilometrów odpalę na sprawdzenie formy.

Moje przygotowania

W lipcu pobiegnę jeszcze jakąś szybszą piątkę, a później w sierpniu kolejną Kontrolną Trzydziestkę rozgrywaną na wałach we Wrocławiu. Później w końcówce sierpnia wybieram się na swój obóz biegowy BMW ŚlęzakTeam Camp gdzie zwiększę trochę kilometraż i po obozie polecę niemalże z marszu półmaraton. Tak jak napisałem wyżej nie nastawiam się na jakieś ściganie, a raczej na bieg kontrolny bez spiny i zbędnego żyłowania.

Warszawa

Od zawszę darzę Warszawę sympatią jeśli chodzi o biegi. Tym razem bardzo płaska trasa skusiła mnie aby znowu zagościć właśnie na uliczkach stolicy. Start o 20:30 sprawi, że nie trzeba będzie się przejmować jakoś strasznie upałem. Na pewno do tej godziny już zelżej przez co łatwiej będzie się biegało. Co prawda nie lubię biegać o tej porze no ale co zrobić, treningowo można polecieć. Szczególnie że do wyboru na mapie Polski jest sporo biegów w tym czasie, ale żaden nie proponuję takiej godziny w której będzie chłodniej.

Jeśli nie półmaraton to 5km

Jeśli ktoś z Was nie czuje się na siłach aby przeciec półmaraton możecie zapisać się także na 5 kilometrów. Szybka płaska trasa sprawia że bez problemu można powalczyć o życiówkę. W zeszłym roku zwycięzca miał 15:00 co świadczy o wysokim poziomie imprezy. Jeśli macie blisko lub jedziecie jako kibice to jak warto wystartować w tym biegu!

Trasa

Patrząc na profil można się zdziwić i zastanawiać czy na pewno biegniemy w Warszawie. W stolicy zawsze musi zdarzyć się jakaś górka szczególnie po drugiej stronie Wisły. Tym razem biegnąć po Pradze i jej zakątkach nie natrafiamy na żadne wzniesienia, a raczej na lekkie podbiegi, które muszą się po prostu kiedyś trafić. Bardzo mi to odpowiada bo każda taka górka wybija mnie z rytmu. Martwią mnie tylko te dwa zakręty na samym końcu. Nie będą one jakieś przyjemne ale to już końcówka trasy na której mam nadzieję będę pędził do mety.

Podsumowanie

To tyle tak mi się wydaje :)! Pamiętajcie, że do 31.07.2017 obowiązuje niższa opłata startowa 87zł dlatego nie ma zwlekać i trzeba się zapisywać na bieg. Bo jeśli szukasz szybkiej trasy na życiówka to ten półmaraton na pewno się sprawdzi i będziesz miał szansę na trasie zrobić „PB” (ang Personal Best czyli życiówkę). Do zobaczenia na starcie we wrześniu! Kto się wybiera?