Aż tak do przodu jeszcze nigdy nie planowałem zawodów biegowych. Popularność biegania rośnie, a co za tym idzie pakiety biegowe coraz częściej rozchodzą się jak świeże bułeczki. Nie inaczej jest i tym razem w Paryżu. Po rozpoczęciu zapisów w bardzo szybkim tempie pierwsze miejsca zostały wykupione. Ja sam skusiłem się na to aby wziąć udział właśnie w maratonie Paryskim. 8 kwietnia 2018 stanę na kresce w Paryżu i powalczę z własnymi słabościami, ambicjami i trasą. Nie wiem co będzie za rok w moim biegowym życiu ale jak to zwykle bywa będę chciał zaatakować jak najlepszy czas na jaki mnie będzie stać w danym momencie.

W tym momencie rejestracja jest jeszcze otwarta. Jeszcze przez kilka dni będzie można się zapisać. Pierwsza pula pakietów po 80 euro rozeszła się w 55 minut! Została teraz pula w cenie 99 i 119 euro. Dlatego nie ma na co czekać i trzeba się zapisywać :)! Kolejny pula i zapisy rozpoczną się we wrześniu i będą trwały do wyczerpani numerów!

W 2017 na metę dobiegło ponad 42 tysiące osób! Co plasuje maraton w Paryżu w czołówce co do ilości startujących.

Dlaczego Paryż?

Nigdy nie byłem we Francji. Mimo tego że jest tam dość niebezpiecznie chętnie zwiedzę miasto i sprawdzę jak smakują słodkie śniadania serwowane w lokalnych restauracjach. Oprócz zwiedzania chce poznać walory kuchni francuskiej i tamtejszą kulturę. Mimo tego że wyjazd jest za rok to już nie mogę się doczekać podróży i startu! Jeśli zima będzie sroga, a warunki do biegania ciężkie pobiegnę ten maraton turystycznie 🙂 jeśli nie to na pewno zaatakuję swoją życiówkę 2:38:49.

Zapisy

W tym momencie zapisanych jest już 5 osób ze ŚlęzakTeam na ten maraton! Czuję że będzie to jeden z częściej wybieranych maratonów naszej grupy w przyszłym roku! Pamiętaj że i Ciebie nie może tam zabraknąć dlatego zapisz się już dzisiaj. Zapisy znajdziecie tutaj.

Jeśli macie jakieś pytania 🙂 to chętnie odpowiem! Jeśli chcecie abym Was przygotował do tego startu napiszcie na biegacz.piotr@gmail.com a ja Was przygotuje na taki czas jaki będziecie chcieli! Zapraszam

Na koniec zobaczcie jak było w 2017 roku!